VRF Klima Cihazlarının Özellikleri

Düşük ses seviyesi,
İstenen ısının hızla sağlanması ve yayılması,
Yüksek dizayn esnekliği,
Merkezi klima cihazı ve bireysel klima cihazı sistemlerinin ikisine de alternatif tek seçenek olması,
Dış ünitelerin hafif olması, taşınma kolaylığı ve küçük mekanlara gereksinim duymaları,
Kolay dizayn kullanıcı nezninde daha uygun seçenekler sunulmasına olanak verir,

Posted in Uncategorized

Niçin VRF Klima Sistemlerini Tercih Etmelisiniz?

Bir çok yapıda ısıtma, soğutma ve de sıcak su gereksinimleri için birbirinden farklı ve birbirinden bağımsız sistemler kullanılmaktadır. Bu yatırım maliyetlerinin artmasına ve birbirinden farklı sistemlerin çok alan kaplamasına neden olmaktadır. İşletme ve bakım giderleri yükselmekte, gereğinden fazla elektrik tüketimi yaşanmaktadır.

Isı kazanımlı VRF klima sistemlerinin seçilmesi durumunda, ısıtma, soğutma ve sıcak su kullanımı için değişik sistemlere ihtiyaç duyulmamakta, tüm bu gereksinimler bir tek omurga aracılığıyla giderilmektedir. Yapının bütün gereksinimlerinin tek bir sistem tarafından karşılanması montaj ve kurulum bakımından da büyük faydalar getirmektedir. Aynı zamanda %50’ye varan elektrik tutumluluğuyla da sistem kendini çok kısa bir zamanda amorti etmektedir.

VRF proje hakkında daha detaylı bilgiler için http://www.ayagrup.com.tr/basinda-biz/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

Posted in Uncategorized

VRF Klima Sistemleriyle Verimli İklimlendirmenin Öneriler

Alışveriş merkezlerinden hastanelere, çok odalı villalardan otellere kadar bütün iç mekanlar VRF klima sistemleri ile ekonomik ve verimli bir biçimde iklimlendirilebilir.

Kompakt dış üniteleriyle mini VRF klima sistemleri, ihtiyaç duyulan her alana kolayca monte edilebilir. Mini VRF sistemlerinde ihtiyaca uygun kapasitelerde montaj yapılabilmektedir.

VRF sistemleri, çevreye duyarlı, enerji verimliliğini ön planda tutan, yüksek düzeyde uygulama esnekliği ve modüler yapısıyla villalardan otellere dek inşaat halinde veya mevcut her yapıda tam bağımsız kontrol olanağı sunmaktadır.

Posted in Uncategorized

VRF Klimalarla Verimli Isıtma ve Soğutma

VRF klima sistemleri klasik düzeyde ‘ısıtma’ ya da ‘soğutma’ dan daha çoğunu sunar. Aynı sistemle hem soğutma hem ısıtma yapılabilmektedir.

VRF sistemlerinin üstün kontrol kolaylığı ve esnekliği sayesinde, bir oda ısıtılırken, diğer odayı soğutmak, başka bir bölümüyse yalnızca havalandırmak mümkün olabilmektedir.

VRF sistemleri, hastane, iş merkezi gibi, fazla sayıda iç mekanın birbirinden ayrı olarak ısıtılıp soğutulmasına ihtiyaç duyulan yerlede sağladığı konfor, esnekliği ve kurulum rahatlığı sebebiyle tercih edilmektedir.

İç ünitelerdeki inverter teknolojisi sayesinde de bir iç mekan istenilen ısı değerine geldikten sonra, iç ünite minimum güç modunda yalnızca ulaşılan sıcaklığı korumaya yönelik çalışmaktadır. Bu yöntem, istenilen ısı değerine erişip kendini kapatıp, bir süre sonra tekrar çalışan eski tip klima iç ünitelerine göre son derece az elektrik sarfeder.
VRF klima sistemleri ile ilgili daha fazla bilgiler için http://www.ayagrup.com.tr/ sayfasını inceleyiniz.

Posted in Uncategorized

VRF Klimalarla Yüksek Tasarruflu Isıtma ve Soğutma

VRF klima sistemleri bilindik düzeyde ‘ısıtma’ ya da ‘soğutma’ dan daha fazlasını sunmaktadır. Aynı omurga ile hem soğutma hem ısıtma yapılabilmektedir.

Çok sayıda iç mekanın ihtiyacı için VRF sistemleri en iyi çözümdür. Çok katlı bir konut, ya da binlerce yatak kapasiteli bir tatil köyü… İç mekanların verimli, sessiz ve az enerji harcayan bir şekilde iklimlendirilebilmesi için en iyi seçenek VRF klima sistemleridir.

VRF sistemleri, hastane, otel, plaza gibi, birden fazla iç bölümün birbirinden ayrı olarak ısıtılıp soğutulmasına gereksinim duyulan yapılarda yüksek konforu, modülerliği ve kurulum rahatlığı sebebiyle tercih edilmektedir.

Değişken gaz debisi özelliği ile Vrf sistemi hangi odanın ne kadar kapasiteye ihtiyaç duyduğunu tespit ederek her iç mekana sadece ihtiyacı ölçüde gaz gönderir.
İklimlendirme sistemleri hakkında daha detaylı bilgi için http://www.ayagrup.com.tr/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

Posted in Uncategorized

VRF Ne Demek?

Variable Refrigerant Flow Kelimelerinin ilk harflerinden oluşan VRF; Değişken Debili Soğutucu Akışkan Akışlı Klima Sistemleri anlamındadır. Variable Refrigerant Volume sözcüklerinin ilk harflerinden oluşturulan VRV, Değişken Debili Soğutucu Akışkan Hacimli Klima sistemleri anlamında kullanılır.

VRF Klima Sistemleri; gelişkin kontrol ve akış denetim modülleriyle donatılmıştır. Gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere gönderilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanır.

Etrafa maksimum saygı ve de özen gösteren, enerji tasarrufuna özen gösteren, gelişkin kullanım esnekliği ve de buna mukabil serbestlikle ve modüler mimarisiyle büyük binalardan, bir tek villaya değin yeni yapılan ya da mevcut bütün yapılarda tam bağımsız yönetim kabiliyeti vermektedir.
VRV sistemleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için http://vrfsistemleri.com/ sayfasını inceleyiniz.

Posted in Uncategorized

VRF Klima Sisteminin Özellikleri

Yatırımın en kısa zamanda geri dönmesi,
Konforun hızla sağlanması ve yayılması,
Yüksek dizayn esnekliği,
Sistemin senelik çalışma süresinde artış,
Montaj kolaylığı ve yüksek montaj hızı ile tamamlanmış yapılarda da en uygun iklimlendirme sistemi,
Isıtma için ayrı bir sisteme ihtiyaç duyulmaması,
İklimlendirme sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.ayagrup.com.tr/ sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Posted in Uncategorized

VRF Sisteminin Üstünlükleri

Düşük işletme giderleri,
İstenen ısının hızlı bir biçimde sağlanması ve yayılması,
Daha fazla insan için daha fazla konfor sağlanması,
Sistemin senelik çalışma zamanında artış,
Dış ünitelerin hafif olması, taşınma kolaylığı ve küçük alanlara ihtiyaç duymaları,
Isınma için ayrı bir sisteme gereksinim duyulmaması,
İklimlendirme sistemleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için http://www.ayagrup.com.tr/ sayfasını inceleyiniz.

Posted in Uncategorized

Vrv Klima Cihazı Sistemi Nedir?

VRF (Variable Refrigerant Flow) İngilizce dilde bir kısaltmadır dilimizde değişken debili klima cihazı sistemleri anlamına gelmektedir.
 
Sistem bilinmekte olan bir iklimlendirme cihazı sisteminin geliştirilerek daha verimli ve kullanışlı olarak birden fazla alanın iklimlendirilmesi hedefine ulaşabilmek için geliştirilmiştir. Sistem tekil veya modüler bir dış ünite ve buna bağlı olarak bir veya daha fazla iç bölümün branşmanlar ve bakır boru aracılığıyla birbirlerine bağlanması biçiminde düşünülebilmektedir. Değişken debili bir sistem olmasıyla gerekli olduğu kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda gereksinim duyulan iç bölüme sevk edilerek soğutma ya da ısıtmada kullanılması sağlanır. Gaz akışı inverter kompresör veya kompresörlerle iç ünitelere dağıtılarak, mekanların iklimlendirilmesi sağlanmaktadır.

VRV klima düzenleri enerji kullanımının öncelikli olduğu alışveriş mekezleri, ofisler ve oteller tarafından tercih ediliyor. Villalar ve konutlarda da VRV klima sistemlerinin kullanımının önü açılmıştır. Esnek iç unite alternatifleri sayesinde (0,8 HP’den 10 HP’ye kadar) tüm ortamlara uyum sağlamaktadır (on üç modelde, seksen bir tip iç ünite seçeneği). tasarlanmış olan sistemlerdir.

VRF klima sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için http://vrfsistemleri.com/ sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Posted in Uncategorized

VRV Klima Kullanım Alanları

-Birbirlerinden bağımsız birden fazla bölgenin iklimlendirilmesine gereksinim olan ve yük gereksiniminin devamlı değiştiği rezidans, otel, haztane, mağaza, ofis, restoran, tiyatro, sinema, villalar vb. tüm yapılar

-Yapı içinde ısı düşürücü akışkan borularına göre çok büyük yer kaplamakta olan hava kanallarının geçirilmesinin zorlu olduğu yapılar,

-Mekanik tesisata yeteri kadar yer ayrılamayan, soğutucu mekanizmanın açık havaya (çatı,bahçe) koyulması gereken binalar,

-Soğutma yüklerinin farklılık gösterdiği oteller olarak özetlenebilir.
 
VRF İklimlendirme Cihazı Sistemleri AVM, otel, mağaza, fabrika, residance, hastane ve iklimlendirme hakkında rahatlık istemekte olan tüm ev ve konutlarda seçilmektedir. 

VRV klima sistemleri hakkında detaylı bilgi için http://vrfsistemleri.com/ sayfasını inceleyiniz.