Klima Cihazı Kullanımı Hakkında

Birkaç sene öncesine kadar iklimlendirme cihazı lüks olarak bilinmekteydi. İnsanlar evlerinde ya da iş yerlerinde sıcaktan rahatsız olsa da klima cihazlarına pek rağbet etmiyordu. Fakat ilerleyen birkaç yılda çok şey değişti. Bu zamanlarda klima olmayan iş yerlerinde kişiler çalışmak istememektedir. Bu gelişme pazarı büyüttü , hem ithalatçılar hem de üreticiler çalışmalarını arttırdı.

İklimlendirme cihazları teknik özellikleri ve çalışma prensiplerine göre 2’ye ayrılmaktadır. Merkezi sistem endüstriyel klima cihazları, iş merkezleri, sanayi ve otellere hizmet veren soğutma ekipleri klima cihazı santrallerini ve değişken debili çok üniteli multı-split üniteleri barındırmaktadır.

Her şeyde olduğu gibi klima cihazı da düzgün kullanıldığında konfor veriyor, yaşamımızı kolaylaştırıyor, hatalı kullandığınızda ise hasta olunabiliyor. Yaz aylarında kullanımı çoğalan klima cihazları bilinçlenmeden kullanıldığında yüz felci ve zatürreeye zemin hazırlarken teşhisi güç belirlenen lejyonella iklimlendirme cihazı zatürreesinin ortaya çıkmasına da neden olabiliyor.

-İklimlendirme Cihazınız Yeterli Miktarda Soğutma Sağlıyor Mu?

-Bulunduğunuz odada açık kapı ve pencere bulunmamasına dikkat edin, açıksa kapatın. Soğutma esnasında pencereden direkt güneş ışığı giriyor ise perdenizi kapatın.

-Isı derecesinin doğru olduğunu kontrol edin.

-Filtrenin fazla pis olması halinde bilhassa sıcaklık sağlanması için çalıştırılmada bu ses çıkar.

FORMUST  [ninja_forms id=5]