Klima Kullanımıyla İlgili Faydalı Bilgiler

Klima cihazı kullandığınız mekanın ısı yalıtımına sahip olması rahatlığınızı çoğaltır, enerji harcamanızı azaltır. Bu sebeple ortamın ısı kazanç-kayıp yerlerinin iyi izolasyon yapılmış olması mühimdir.
Montaj sırasında dış ve iç kısımların yerleşim kurallarına uyulması mühimdir. Özellikle, cihazların hava çıkış-giriş yollarının ve üfleme menfezlerinin önlerinde hava akışına mani olacak etkenlerin olmaması gerekmektedir. Klima cihazınızın gereksinim duyduğunuz ısıdan daha düşük değerlere ayarlanması enerji kullanımınızı artırırken, rahatlığınızı azaltacaktır. İklimlendirme cihazınızı devamlı en düşük ısı yerine, ihtiyacınız doğrultusunda daha yüksek sıcaklık değerlerinde kullanabilirsiniz.
Klima cihazınızın iç ortamdan dışarı veya dış ortamdan içeri aktarılabildiği enerji miktarının harcadığı elektrik enerjisi oranına EER (Enerji verim oranı) veya COP (Performans katsayısı) denilmektedir. Bu oranın yüksekliği, klimanızın verimliğini göstermektedir. Bu oran ne kadar yüksek olursa elektrik sarfiyatı o kadar az olur. Bu sebeple EER değeri fazla olan klimaları seçmenizi tavsiye ederiz.

FORMUST  [ninja_forms id=5]