Vrv Klima Cihazı Sistemi Nedir?

VRF (Variable Refrigerant Flow) İngilizce dilde bir kısaltmadır dilimizde değişken debili klima cihazı sistemleri anlamına gelmektedir.
 
Sistem bilinmekte olan bir iklimlendirme cihazı sisteminin geliştirilerek daha verimli ve kullanışlı olarak birden fazla alanın iklimlendirilmesi hedefine ulaşabilmek için geliştirilmiştir. Sistem tekil veya modüler bir dış ünite ve buna bağlı olarak bir veya daha fazla iç bölümün branşmanlar ve bakır boru aracılığıyla birbirlerine bağlanması biçiminde düşünülebilmektedir. Değişken debili bir sistem olmasıyla gerekli olduğu kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda gereksinim duyulan iç bölüme sevk edilerek soğutma ya da ısıtmada kullanılması sağlanır. Gaz akışı inverter kompresör veya kompresörlerle iç ünitelere dağıtılarak, mekanların iklimlendirilmesi sağlanmaktadır.

VRV klima düzenleri enerji kullanımının öncelikli olduğu alışveriş mekezleri, ofisler ve oteller tarafından tercih ediliyor. Villalar ve konutlarda da VRV klima sistemlerinin kullanımının önü açılmıştır. Esnek iç unite alternatifleri sayesinde (0,8 HP’den 10 HP’ye kadar) tüm ortamlara uyum sağlamaktadır (on üç modelde, seksen bir tip iç ünite seçeneği). tasarlanmış olan sistemlerdir.

VRF klima sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için http://vrfsistemleri.com/ sayfamızı inceleyebilirsiniz.

FORMUST  [ninja_forms id=5]