Vrv Klima Sistemi

VRF (Variable Refrigerant Flow) İngilizce dilde bir kısaltmadır Türkçede değişken debili iklimlendirme cihazı sistemleri manasına gelir.

Sistem bilinen bir klima sisteminin geliştirilerek daha kullanışlı ve verimli olarak birden fazla alanın iklimlendirilmesi amacına ulaşabilmek için geliştirilmiştir. Sistem modüler bir dış ünite veya tekil ve buna bağlı bir ya da daha fazla iç bölümün bakır boru ve branşmanlar vasıtasıyla birbirine bağlanması biçiminde düşünülebilir. Değişken debili bir sistem olması sayesinde ihtiyaç olduğu kadar doğru olan zamanda ve soğutucu akışkan doğru faz gereksinim duyulan iç üniteye taşınarak ısıtma veya soğutmada kullanılması sağlanmaktadır. İleri seviye bir kontrol yapısı sayesinde ısıtma / soğutma işlemini aynı zamanda ya da aynı anda gerçekleştirebilmektedir.

VRV klima düzenleri elektrik tasarrufunun ön planda olduğu ofisler, oteller ve alışveriş merkezleri tarafından seçiliyor. Villalar ve konutlarda da VRF klima cihazı sistemlerinin kullanımının önü açılmıştır. Esnek iç unite alternatifleri sayesinde (10 HP 0,8 HP aralıpğında) tüm ortamlara uyum sağlamaktadır (on üç modelde, 81 tip iç ünite seçeneği). tasarlanmış sistemlerdir.

FORMUST  [ninja_forms id=5]