%100 Taze Hava Ünitesi FDU-F Teknik Özellikleri

yuzdeyuz-taze-hava-unitesi-fdu-f

 

Yüzde Yüz Taze Hava Ünitesi FDU-F - Mitsubishi VRF Klima Sistemleri

 

Kompakt Dizayn
Sadece 360 mm yükseklik 200Pa cihaz dışı statik basınç ve endüstrideki en düşük ses düzeyindeki kompakt dizaynı ile ofisler, havalandırma odaları, tuvaletler ve restaurant mutfakları gibi lokasyonlarda değişik tipli kurulumları karşılayabilir.
kompakt-dizayn (1) Bu ünite dışarıdaki hava sıcaklığını oda koşullarına yaklaştırmayı sağlayan özel bir ünitedir. Oda sıcaklığını sağlamak için bir klima ünitesine ayrıca ihtiyaç vardır.
(2) Bu iç ünite dış hava sıcaklığına bağlı olarak, uzaktan kumanda ile set edilen sıcaklık degerine göre termostat ON/OFF kontrolü yapar. Termostat OFF konuma getirildiğinde operasyon fan moduna geçer ve dış hava şartlandırılmadan direkt olarak içeriye aktarılır. Bunun için hava çıkış portunu veya hava çıkış yönlerini, özellikle tuvalet ve/veya sıhhi sıcak su temin odaları gibi yerlerde, odadaki kişilerin direkt üstüne gelmeyecek şekilde yerleştirin.
(3) Uzaktan kumanda üzerindeki termistör ve/veya opsiyonel bir uzaktan termistör ile oda sıcaklığını algılatmak kesinlikle yasaktır. Aksi halde soğutma operasyonu esnasında, dışarıdaki düşük hava sıcaklığına bağlı olarak hava çıkış portlarında çiğ oluşumu ve/veya çığ damlaması meydana gelir. Bu yüzden bu ünitenin uzaktan kumandasını, son kullanıcı tarafından kolayca ulaşılmaması için yönetime yakın yerlerde tutulmasını sağlayın.
(4) Nem alma operasyonunun bu ünite ile yapılması yasaklanmıştır.
(5) Bu üniteyi son kullandırıcıya ulaştırırken, yukarıda saymış olduğumuz konularla ilgili uyarıları, kurulum yeri ve uzaktan kumandanın bu ünite için faydasını ve hava çıkış yönleri ile ilgili yeterince açıkladığınızdan emin olun.
KX6 ile Bağlanma
FDU-F serisi 8-48HP KX6 dış ünitelerine bağlanabilir, 4-6HP ile bağlanamaz.
8-48HP: Evet, 4-6 HP: Hayır
KX6 Serileri ile kombinasyon

Durum Kombinasyon
A Taze hava üniteleri sadece KX6 dış üniteleri ile birleştirildiği durumda. FDU-F’nin toplam kapasitesi dış ünite kapasitesinin %50-100 ‘ü arasındadır ve FDU-F’nin maksimum adedi 2 ünitedir.
B Hem taze hava üniteleri hem de iç ünitelerin KX6 dış
ünitesi ile bağlandığı durumda
FDU-F’ nin ve tahsis edilen klimaların toplam kapasitesi dış ünite kapasitesinin %50-100 ‘ü arasındadır ve FDU-F’nin maksimum toplam dış ünite kapasitesi %30’dan aşağıda olmalıdır
kx6-serileri-ile-kombinasyon
Konsept (FDU-F ve SAF arasındaki farklılık)
SAF, egzoz havasındaki enerjiyi üfleme havasına aktaran bir ısı geri kazanım cihazıdır. Bu cihaz havayı şartlandırmaz. FDU-F ise; %100 taze havayı ısıtma veya soğutma işlemi ile şartlandırarak oda şartlarında iç ortamı besleyen taze hava iç ünitesidir. Egzos edilen hava doğrudan dış ortama aktarılır.
konsept-fduf-ve-saf-arasındaki-farklılık
Tek Sistem ile İklimlendirme ve Taze Hava Alma İmkanı
Taze hava ünitesi herhangi bir iç ünite serisindeki gibi KX6 sistemiyle bağlanabilir ve yüksek gelişmiş teknolojimiz sayesinde taze ve konforlu bir hava bir arada temin edilir.
tek-sistem-ile-iklimlendirme-ve-taze-hava-alma-imkani
FORMUST  [ninja_forms id=5]