Vrv İklimlendirme Cihazı Sistemi Nedir?

VRV (Variable Refrigerant Flow) İngilizce bir kısaltmadır Türkçede değişken debili iklimlendirme cihazı sistemleri anlamına gelmektedir.
 
Sistem bilinen bir iklimlendirme cihazı sisteminin geliştirilerek daha kullanışlı ve verimli olarak birden fazla mahalin iklimlendirilmesi hedefine ulaşabilmek için geliştirilmiştir. Sistem modüler bir dış ünite veya tekil ve buna bağlı bir ya da daha fazla iç ünitenin bakır boru ve branşmanlar aracılığıyla birbirine bağlanması şeklinde düşünülebilir. Değişken debili bir sistem olması sayesinde gerekli olduğu kadar doğru olan zamanda ve soğutucu akışkan doğru faz ihtiyaç duyulan iç üniteye sevk edilerek ısıtma veya soğutmada kullanılması sağlanır. Gaz akışı kompresörler ya da inverter kompresör ile iç ünitelere dağıtılarak, ortamların ısısının ayarlanması sağlanmaktadır.

Alışveriş Merkezlerinde VRV İklimlendirme Cihazı Kullanımı: VRF sistemleri geniş uygulama alanlarından dolayı avmlerde tercih edilmektedir. Ufak bir dükkanın iklimlendirileceği gibi, alışveriş merkezinin tamamının da iklimlendirilmesine de olanak sağlayacak tarzda tasarlanmış sistemlerdir.

FORMUST  [ninja_forms id=5]