Control System – Superlink 2

Superlink II Control System, with its easy installation and modern design, offers a wide range of control and business facilities/opportunites to building owners and operators. Besides, it assists installation crew and service engineers in operation and service maintenance. Superlink II control system provides convenience in electric wiring via non-polar two-wire system. (Reducing the installation costs, narrowing cable shaft area, etc.)

Superlink II connects 128 indoor units and 32 outdoor units as a network with a developed, high-speed data transmission system. Superlink II control system can be adapted to new or old building management systems, meeting various needs and application purposes of buildings, ranging from small to large scales. MHI air conditioning systems can be integrated into Superline II network through use of SC-ADNA-E.

kontrol-sistemi-superlink-2

FORMUST  [ninja_forms id=5]

Kontrol Sistemleri (Superlink 2)

Montajı kolay ve modern bir tasarıma sahip Superlink II kontrol sistemi ile bina sahiplerine ve işletmecilere geniş bir kontrol ve işletme imkanı sunmaktadır. Bununla birlikte montaj ekiplerine ve servis mühendislerine çalışma ve servis bakım konularında yardımcı olmaktadır. Superlink II kontrol sistemi non-polar iki kablolu bir sistemin kullanımı ile elektrik tesisatı ile ilgili detaylarda kolaylık sağlamaktadır. (Kurulum maliyetinin düşürülmesi, kablo şaft alanının daraltılması v.b.)
Superlink II geliştirilmiş, yüksek hızlı veri aktarma sistemi ile 128 iç ünite ve 32 dış üniteyi ağ olarak birbirine bağlar. Büyük binalardan küçük olanlara kadar, çeşitli amaç ve uygulama ihtiyaçlarını karşılayan, yeni veya eski bina işletim sistemlerine adapte edilebilen bir kontrol sistemidir.MHI split klima sistemleri de SC-ADNA-E kullanımı ile Superlink II ağına entegre edilebilmektedir.

kontrol-sistemi-superlink-2

FORMUST  [ninja_forms id=5]